Pirmieji #PoNamus įspūdžiai – ašaros ir padėkos už neįkainojamas emocijas

Mėgautis kultūra – lengva, kai pats gali nueiti į parodą, spektaklį ar koncertą. Tačiau ne visi tokią galimybę turi. Tarp mūsų gyvenantys senjorai ar sunkiai sergantys žmonės dažnai tik svajonėse ar sapnuose gali vėl pasinerti į kultūros pasaulį. Jie kartu yra ta mūsų visuomenės dalis, kuriems meno gyvenime labiausiai reikia – tik jis gali į šoną nukreipti mintis nuo ligos, senatvės ar vienatvės. Siekiame, kad filmo „Angelų takais“ neribotų tik erdvių, kuriose vyksta peržiūros, sienos, tad džiaugiamės galėdami Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meną atvežti į kiekvieno norinčiojo namus ir taip juos pradžiuginti.

Tai, kad prisilietimo prie meno labiausiai reikia senjorams ir dėl kitų aplinkybių iš namų negalintiems išeiti žmonėms, tvirtina ir medicinos ekspertai. Anot Airijos Visuomenės sveikatos instituto mokslininkų, dalyvavimas įvairiose kultūrinėse veiklose pagerina senjorų smegenų veiklą, mąstymo gebėjimus, gyvenimo kokybę ir net didina pasitikėjimą savimi. 

Tai suprasdami pradėjome #PoNamus – projektą, kuriuo siekiame šiems žmonėms suteikti neįkainojamas emocijas ir atnešti džiaugsmo į kasdienybę. Šiuo projektu siekiame, kad su savo artimaisiais virtualaus filmo „Angelų takais“ kuriama patirtimi ir gėriu galėtų dalintis kiekvienas, todėl užtikriname, kad jį išvysti galėtų net ir tie asmenys, kurie negali pakilti iš lovos.

Vis tik dažnai mūsų visuomenės nariai, kuriems stebuklingų M. K. Čiurlionio paveikslų ir muzikos labiausiai reikia, kuklinasi ir nesiryžta sau pasidovanoti atokvėpio akimirkos. Juk jie įpratę viską, kas yra geriausia, skirti savo mylimiems žmonėms, o ne sau. Tačiau galime pasidžiaugti, kad jų anūkai ar vaikai nori palepinti savo mylimuosius, suteikdami jiems galimybę pasimėgauti menu ir kviečia mus pasisvečiuoti.

O šiandien jau galime džiaugtis matydami pirmuosius vaisius – mūsų lankyti senoliai po seanso dalijosi džiaugsmu, kad galėjo patirti tai, ką siūlo virtualios realybės filmas, ir pasinerti į menininko pasaulį.

Labai smagu, kad galime aplankyti ir žmones, kurių visas gyvenimas sukasi aplink meną. Visai neseniai svečiavomės pas močiutę, kuri yra tikra meno ir kultūros mylėtoja. Šią aistrą liudija kiekvienas jos namų kampas, puoštas įvairiausiais paveikslais. Galėjome pamatyti, kad „Angelų takais“ jai tikrai padovanojo neišdildomus įspūdžius – išvydusi atgijusius M. K. Čiurlionio paveikslus, moteris nesulaikė ašarų.

Mūsų aplankyti žmonės džiaugiasi gavę tris galimybes vienu metu – išbandyti virtualios realybės technologiją, prie kurios daugeliui dar neteko prisiliesti, ir vos per pusvalandį pamatyti garsiausius, o kartu – neregėtus – genialaus Lietuvos menininko paveikslus. Kadangi filmas aprėpia ne tik M. K. Čiurlionio vizualinį, bet ir muzikinį paveldą, savo namuose senjorai ir sunkiai sergantys žmonės, stebėdami menininko paveikslus, jaučiasi laimingi mėgaudamiesi jo kurta muzika. 

Norint artimuosius nukelti į ypatingą menininko pasaulį, nereikia didelių ekranų, erdvės ar galingų kolonėlių – tereikia virtualios realybės akinių, kuriuos mes atvežame į kiekvieno namus. Visai nesvarbu, ar jūsų artimasis gyvena bute ar name – tereikia patalpos, kurioje galima išvengti tiesioginių saulės spindulių – ir žmogus gali mėgautis menu. 

Senoliams ir sunkiai sergantiems žmonėms užtikriname visiškai privatų kino seansą, mat keliaudami #PoNamus siūlome peržiūrą vienam arba dviems asmenims. Ši namuose „įrengta“ virtualios realybės kino salė leidžia žmonėms filmą stebėti ant kėdės, sofos ar tiesiog gulint lovoje – svarbiausia, kad žiūrovams būtų patogu ir niekas jų netrukdytų viso seanso metu. 

Daugiau

Mūsų svetainė naudoja slapukus siekdama pagerinti jūsų naršymo patirtį. Spustelėdami „Sutinku“, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų slapukų politikoje.

“Angelų takais” DRUSKININKUOSE!

Filmo seansai vykdomi M. K. Čiurlionio memorialinis muziejuje. Vietų skaičius - 2.

Darbo laikas:
I Ne darbo diena
II-VI 11:00 - 18:00
VII 11:00 - 16:00

Informacija apie seansus:

Patekimas į filmo seansus vykdomas gyvos eilės principu. Bilietai parduodami tik kasoje.
Daugiau informacijos numeriu: (8-313) 51131