Kasmetinėje parodoje „Karjera & Studijos“ dalyvavome ir mes: renginio dalyviai išbandė žaidimą „Kas tu, Kastuk?“

Kaip atrodys ateities darbo rinka? Kaip ją pakeis dirbtinis intelektas ir kitos inovacijos? Kokios specialybės bus pačios paklausiausios? Tokius ir panašius klausimus šiandien sau kelia bene kiekvienas moksleivis. Nenuostabu, kad jie nori suprasti, kokios yra ateities perspektyvos – juk karjeros pasirinkimas yra vienas svarbiausių žingsnių kiekvieno žmogaus gyvenime. Atsakymus į šiuos ir kitus rūpimus klausimus moksleiviai galėjo išgirsti kovo 28–29 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, kasmetinėje parodoje „Karjera & Studijos“, kur pirmą kartą dalyvavome ir mes.

Mes – „Angelų takais“ komanda – puikiai suprantame, kaip pasaulį keičia technologijos ir kaip šie pokyčiai lemia šiuolaikinių moksleivių pasaulėžiūrą bei pasirinkimus. Pastebėjome, kad jaunesnioji karta vis mažiau domisi praeitimi, menu ar kultūra ir vis labiau – technologijomis bei inovacijomis. Tad sugalvojome net du būdus, kaip galima ne tik prie moksleivių prieiti, bet ir juos sudominti kultūros produktais – paprastai bei jaunuoliams gerai suprantamu būdu. Vienas iš jų – interaktyvus žaidimas „Kas tu, Kastuk?“. Būtent jį pristatėme ir visiems susidomėjusiems parodos dalyviais. 

Parodoje mums pasisekė, nes galėjome susipažinti su nuostabiais Lietuvos moksleiviais ir mokytojais, o kartu – parodyti jiems mūsų kartu su „Iron Cat“ kurtą interaktyvų žaidimą „Kas tu, Kastuk?“. Taip juos supažindinome su stebuklingu ir magišku Lietuvos menininko Konstantino Mikalojaus Čiurlionio pasauliu. Džiaugiamės, kad šį žaidimą parodos metu sužaidė daugiau nei 100 žmonių – mokiniai, mokytojai ir kiti parodos dalyviai. 

Visi žaidėjai M. K. Čiurlionio kūrybą šįkart išvydo visiškai kitaip – virtuali realybė visiems žaidusiems leido susitikti ir su pačiu menininku, ir su jo žmona Sofija. Trumpas, tačiau įtraukiantis interaktyvusis žaidimas leido vaikams, mokytojams ir kitiems parodos dalyviams ne tik pasinerti į genijumi laikomo Lietuvos menininko kultūrinį paveldą, bet ir susipažinti su jo biografija – o kartu ir suprasti, kaip ji persipina su visa M. K. Čiurlionio kūryba.

Kodėl šis žaidimas toks svarbus šiuolaikiniame karjeros pasirinkimo kelyje? Atsakymas paprastas – mes esame tikri, kad interaktyvusis „Kas tu, Kastuk?“ yra ne tik žaidimas – veikiau ateities pamoka, kuri gali sudominti ir įkvėpti kiekvieną šiuolaikinį moksleivį domėtis menu. Jos metu mokiniai ne tik pramogauja, bet ir mokosi. O, anot mokslininkų, būtent žaidybinis, pramoginis elementas, šiuolaikiniams vaikams yra labai svarbus – jis moksleiviams padeda informaciją įsisavinti kur kas geriau nei tiesiog sėdint pamokose. Žinodami tai viliamės, kad ateityje švietimas bus būtent toks – inovatyvus, įtraukiantis ir pritaikytas prie šiuolaikinių moksleivių poreikių. 

Šią viltį sustiprina ir žaidėjų reakcijos – viena mokytoja mūsų kurtą žaidimą netgi pavadino stebuklu, kurį privalo išbandyti kiekvienas – ir moksleivis, ir suaugęs. Tokie žodžiai mums – didžiausias apdovanojimas, įrodantis, kad judame teisinga kryptimi. Mus labai džiugina ir tai, kad mokytojai vis labiau domisi naujausiomis technologijomis, tokiomis kaip virtuali realybė. Tai rodo, kad pedagogai yra atviri pokyčiams ir nori vaikams suteikti kuo kokybiškesnį, įtraukesnį švietimą. 

Laukiame, kol ir vėl pasimatysime su mokytojais ir jų moksleiviais. Tokius susitikimus galime suorganizuoti ir kiekvienoje mokykloje – jų visoje Lietuvoje aplankėmė jau arti 300. Pasinaudoję šia galimybe, vaikai gali ne tik išbandyti interaktyvų žaidimą „Kas tu, Kastuk?“, bet ir pamatyti virtualios realybės filmą „Angelų takais“. Visą tai moksleiviai gali patirti visiškai nemokamai – tiesiog pasinaudoję „Kultūros pasu“. O štai mokytojams, kurie mus pasikviečia į savo mokyklą, taip pat įteikiame dovaną – jiems už peržiūrą mokėti nereikia.

Daugiau

Mūsų svetainė naudoja slapukus siekdama pagerinti jūsų naršymo patirtį. Spustelėdami „Sutinku“, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų slapukų politikoje.

“Angelų takais” DRUSKININKUOSE!

Filmo seansai vykdomi M. K. Čiurlionio memorialinis muziejuje. Vietų skaičius - 2.

Darbo laikas:
I Ne darbo diena
II-VI 11:00 - 18:00
VII 11:00 - 16:00

Informacija apie seansus:

Patekimas į filmo seansus vykdomas gyvos eilės principu. Bilietai parduodami tik kasoje.
Daugiau informacijos numeriu: (8-313) 51131