„Angelų takais“ jau galima klajoti Nidoje ir Palangoje (nebevyksta)

Nuo šiol M.K.Čiurlionio „Angelų takais“ virtualios realybės pagalba bus galima klajoti ir pajūrio kurortuose: Nidoje bei Palangoje.

Prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas – virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas dailininko, kompozitorius ir abstrakčiojo meno pionieriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai pagerbti.

Iki šiol filmas buvo pasiekiamas tik vilniečiams – jį galima išvysti sostinėje esančioje virtualios realybės pramogų erdvėje „VR SPOT“.  Nuo šiol juo bus galima pasimėgauti ir kurortuose – filmas bus rodomas Nidos bendruomenės namuose ir Palangoje įsikūrusiame Jono Šliūpo muziejuje. Nidoje interaktyvi patirtis bus prieinama iki rugpjūčio 19 dienos, Palangoje – iki rugsėjo pabaigos.

Žymių žmonių atsiliepimai – emocingi

„Kaip kokybiškai ir pagarbiai kūrybinė komanda pažvelgė į M. K. Čiurlionio palikimą! Sutvertas pasaulis tiesiog spinduliuoja: ne vien tik Čiurlionio spalvomis, potėpiais, bet ir tam tikra čiurlioniška dvasia,“ – M. K. Čiurlionio namų vadovas, pianistas Rokas Zubovas.

„O Dieve… aš negaliu patikėt! Interpretuoti ir taip įlysti į jo pasaulį ir jį pamatyti va taip! Tikrai nuostabus būdas patirti meną,” – neslepia emocijų Lietuvos laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson.

„Kai nesinori išeit… Ir kai gera man ne kaip žmogui, o man kaip sielai… Ir toks didelis noras… kaip aš noriu, kad mano dukra tai pamatytų…“ – aktorius Leonardas Pabedonoscevas.

Filme – 60 M. K. Čiurlionio paveikslų ir žymiausi kompozitoriaus kūriniai

Virtualios realybės filmas kviečia trimatėje erdvėje leistis į pažintį su 60 tiek labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvių dailininko paveikslų: „Ramybe“, „Angelėliais“, „Aukuru“, „Angelu“, „Žinia“, „Saule“. Filme aptinkami ir atskiri kai kurių paveikslų fragmentai: aplinka, objektai, detalės, šviesos, dangus, žemė. 25 minučių trunkančią kelionę „Angelų takais“ lydi paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika.

„Įgyvendinant šią interaktyvią patirtį buvo svarbu ne tik perkelti paveikslus į virtualią realybę, bet ir pasiekti, kad žiūrovas patirtų tai, ką menininkas norėjo perduoti savo kūryba. Mums filmo kūrimo procesas taip pat nebuvo sunkus ir nuobodus, nes daug laiko praleidus ties menininko darbais visuomet pasipildydavome didžiuliu kiekiu teigiamos energijos. Ne veltui pamačiusieji filmą sako, kad jiems buvo gera ir norisi sugrįžti“, – teigia filmo kūrėjai K. Buožytė ir V. Žukas.

Filmas „Angelų takais“ atveria duris į menininko kurtą magišką pasaulį: visą Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus sujungiantis siužetas leidžia iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka. Virtualios realybės filmo siužetas veda žiūrovą per 4 skirtingas vietas, sukuriančias skirtingas patirtis.

„Viena pagrindinių vietų yra krantas. Čia žiūrovas patiria dienos-nakties ciklus ir stebėdamas aplinką mokosi pasaulio taisyklių. Vėliau jis atsiduria jūroje ir, apsuptas vandens ir debesų, plaukia link slėpiningos salos. Atsidūręs saloje, jis tampa paslaptingos eisenos liudininku. Žiūrovo kelionė vainikuojama skrydžiu per iškiliausią paveikslą „REX“, kuris atskleidžia mūsų Visatos konstrukciją, apimančią jos fizines bei dvasines dimensijas. Taigi šią kelionę pradėjęs kaip žmogus, žiūrovas jos metu supranta esąs ne toks tolimas angelui, tyrinėjančiam gyvenimo, mirties ir susiliejimo su visata būsenas”, – pasakoja „VR SPOT“ įkūrėjas ir vadovas Lukas Verpetinskas.

Viso filmo metu aplinka reaguoja į žiūrovo žvilgsnį: atidus žiūrovo aplinkos stebėjimas ją keičia, praturtina ir priartina prie originalių M. K. Čiurlionio paveikslų. Filme skambanti muzika ir garsai taip pat keičiasi priklausomai nuo žiūrovo žvilgsnio ar kūno padėties ir sukuria specifinį skirtingų objektų skambesį.

„Angelų takais“ kūrėjai – prestižinių konkursų dalyviai ir laureatai

Virtualios realybės filmas pelnė ne vieną tarptautinį ir nacionalinį apdovanojimą. 2018-aisiais „Angelų takais“ buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje.

2019 m. filmas Jungtinėje Karalystėje apdovanotas „Lumen Prize for Art and Technology“ prizu, teikiamu už laimėjimus meno ir technologijų srityse. Po metų filmo kūrėjai buvo įvertinti ir Lietuvoje – „Angelų takais“ kūrėjai Kristina Buožytė ir Vitalijus Žukas 2020 m. už šį filmą gavo „Sidabrinės gervės” geriausios profesinės meistrystės apdovanojimu.

Daugiau

Mūsų svetainė naudoja slapukus siekdama pagerinti jūsų naršymo patirtį. Spustelėdami „Sutinku“, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų slapukų politikoje.

“Angelų takais” DRUSKININKUOSE!

Filmo seansai vykdomi M. K. Čiurlionio memorialinis muziejuje. Vietų skaičius - 2.

Darbo laikas:
I Ne darbo diena
II-VI 11:00 - 18:00
VII 11:00 - 16:00

Informacija apie seansus:

Patekimas į filmo seansus vykdomas gyvos eilės principu. Bilietai parduodami tik kasoje.
Daugiau informacijos numeriu: (8-313) 51131