Virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – Utenoje: peržiūros čia pranoko mūsų pačių lūkesčius

Didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai turi daug galimybių mėgautis menu – čia nuolat vyksta įdomios, šiuolaikiškos parodos, edukacijos, koncertai, spektakliai ir kiti kultūriniai renginiai. Vis tik pastebėjome, kad mažesniuose miestuose ir miesteliuose situacija – visai kitokia: žmonėms trūksta galimybių mėgautis kultūrinėmis veiklomis. Matydami šią tendenciją nusprendėme, kad virtualiam filmui „Angelų takais“ reikia pakeliauti #PoLietuvą.

Taip jau spėjome bene 40-ies miestų ir miestelių gyventojus supažindinti su virtualiu filmu „Angelų takais“. O nuo vasario 22-osios šį edukacinį filmą Utenos kraštotyros muziejuje gali išvysti ir uteniškiai. Vasario pabaigoje į pirmąją filmo peržiūrą sugužėjo ne tik meno, kultūros ar žiniasklaidos atstovai, bet ir būrys meno išsiilgusių Utenos miesto gyventojų. Jiems pristatėme mūsų pasididžiavimą – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko sukurtą virtualios realybės filmą, skirtą Lietuvos tapytojo ir kompozitoriaus Mikalojaus Čiurlionio kūrybai. 

Mūsų filmo populiarumas Utenoje pranoko mūsų pačių lūkesčius – žmonės ir toliau graibsto bilietus į virtualaus filmo peržiūras. Tai tik įrodo, kad mažesnių miestų gyventojams išties trūksta šiuolaikiškų kultūrinių ir edukacinių renginių. 

Kiekvieno seanso metu kviečiame lankytojus leistis į stebuklingą genialaus menininko M. K. Čiurlionio pasaulį. Žiūrovai vos per pusvalandį iš naujo susipažįsta su 60 kūrėjo paveikslų: „Ramybė“, „Angelėliai“, „Saulė“ ir kitais. Vieni jiems – puikiai žinomi, kiti – matomi rečiau. 

Visą šią patirtį papildo menininko kurta muzika ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas – tai visą genijaus kūrybą leidžia išvysti visiškai kitaip – interaktyviai, įtraukiančiai ir užburiančiai. Lankytojus žavi ne tik paties kūrėjo meninis ir kultūrinis paveldas, bet ir pati edukacijos teikiama patirtis – žiūrovas per M. K. Čiurlionio kūrybą viso filmo metu keliauja pirmuoju asmeniu. To patirti tiesiog vaikščiojant galerijoje ar muziejuje praktiškai neįmanoma. 

Stebėdami lankytojus, matome, kad virtualus filmas „Angelų takais“ tampa ir visos šeimos pramoga. Tai mus itin džiugina, mat kurdami „Angelų takais“ siekėmė sudominti ne tik suaugusius žmones, bet ir mažuosius šeimos narius. Juk būtent jaunoji karta linkusi mažiau domėtis kultūra ir menu – ypač jei tai susiję su praeitimi. O šį edukacinį projektą, kuriame menas susijungia su technologijomis, parodę 38 miestuose ir miesteliuose bei 265 mokyklose, puikiai matome, kad jis sugeba pasiekti ir sudominti net mažiausius žiūrovus. 

Pasinerti į užburiantį M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį uteniškiai dar turi laiko – virtualios realybės filmą „Angelų takais“ Utenos kraštotyros muziejuje miesto gyventojai gali pamatyti iki pat balandžio 14 dienos. 

Daugiau

Mūsų svetainė naudoja slapukus siekdama pagerinti jūsų naršymo patirtį. Spustelėdami „Sutinku“, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų slapukų politikoje.

“Angelų takais” DRUSKININKUOSE!

Filmo seansai vykdomi M. K. Čiurlionio memorialinis muziejuje. Vietų skaičius - 2.

Darbo laikas:
I Ne darbo diena
II-VI 11:00 - 18:00
VII 11:00 - 16:00

Informacija apie seansus:

Patekimas į filmo seansus vykdomas gyvos eilės principu. Bilietai parduodami tik kasoje.
Daugiau informacijos numeriu: (8-313) 51131